Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Prej 1.300 thasëve për boks punoi portretin e Muhamed Alisë

Shko poshtë

Prej 1.300 thasëve për boks punoi portretin e Muhamed Alisë

Mesazh nga Juѕт٠ prej Thu Mar 03, 2011 6:23 pmDuke përdorur instilacionin në të cilin vari me qindra thasë të vegjël për boks, të ashtuquajtur dardha, artisti Michael Kalish punoi një portret unik të boksierit Muhamed Ali.
Portretin e punoi me 1.300 thasë, 10 kilometra kabllo çeliku dhe 1.133 kilogramë gypa alumini. Veprën e lartë rreth 6.7 metra e titulloi “reALIze” shkruan “Oddity Central”.

Ajo që e bën interesante këtë instilacion me thasë është se portreti i njërit prej boksierëve më të mirë të të gjitha kohërave mund të shihet vetëm nëse shikojmë instilacionin prej një këndi të caktuar.

“Më pëlqen t’i shndërroj sendet në vepra të pazakonta arti. Ky ka qenë shansi i jetës sime dhe ishte nder për mua që me këtë vepër ta nderoj një njeri të pazakontë”, tha Kalish.

Instilacionin do ta ekspozojë më 25 mars në Los Angeles ku pritet të paraqitet edhe vetë Muhamed Ali për ta varur thesin e fundit.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi