Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Robotët përfunduan maratonën për 54 orë!

Shko poshtë

Robotët përfunduan maratonën për 54 orë!

Mesazh nga Juѕт٠ prej Thu Mar 03, 2011 6:04 pmRoboti humanodi Robovi PC fitoi në maratonën e parë në botë e cila është organizuar për robotët me dy këmbë në qytetin japonez Osaka.
Roboti kaloi 42.195 kilometra për 54 orë e 57 minuta e 50.26 sekonda.

I dyti përfundoi maratonën PC-Lite.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi