Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Reumatizmi rrit rrezikun e sëmundjeve të zemrës

Shko poshtë

Reumatizmi rrit rrezikun e sëmundjeve të zemrës

Mesazh nga Juѕт٠ prej Wed Mar 02, 2011 10:21 pm

Reumatizmi rrit rrezikun e sëmundjeve të zemrës

Sipas kërkimeve të kryera nga shkencëtarët e universitetit ‘John Hopkins’, reumatizmi jo vetëm që dëmton kyçet, por rrit rrezikun e sëmundjeve të zemrës.
Shkencëtarët deklaruan se probabiliteti i ngushtimit të venave tek të sëmurët me reumatizëm është më i madh dhe këta të sëmurë zakonisht vuajnë nga sëmundjet e zemrës dhe enëve të gjakut.
Sipas kërkimeve të kryera, reumatizmi ose infektimi i kyçeve jo vetëm që dëmton kyçet, por rrit rrezikun e sëmundjeve të zemrës.
Sipas doktor John Ty Gilz drejtuesi i kërkuesve, reumatizmi është një lloj sëmundje kronike e cila me infektimin e kyçeve shkakton ngandonjëherë dhimbje të forta në kyçe. Shkaku i shfaqjes së kësaj sëmundjeje ende nuk dihet por çrregullimi i sistemit imunitar të trupit ka një rol të rëndësishëm në zhvillimin e kësaj sëmundjeje.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi