Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Në maratonë me katër iPhone (Video)

Shko poshtë

Në maratonë me katër iPhone (Video)

Mesazh nga Juѕт٠ prej Sat Feb 26, 2011 10:58 amBritaniku Joseph Tame (33 vjeçar) ka konstruktuar bartësit të cilët do t’i lidhë në trup derisa do të vrapojë në maratonën e Tokios në mënyrë që çdo hap të vrapimit të tij ta ndajë me miqtë dhe simpatizuesit tjerë, shkruan “Daily Mail”.

Ai ka bërë gati “skeletin” për vendosjen e aparateve teknike me të cilat do të lidhet nëpër rrjetet sociale dhe portalet e videove. Bartësi iRun përmban katër telefona mobilë iPhone, iPad, tre ruter mobilë, monitor të cilët tregojnë për kushtet atmosferike dhe monitorin i cili tregon rrahjet e zemrës.

“Transmetimi i kësaj ngjarje sportive në televizion shikuesve do tu jep një qasje në atë se me çfarë përballet sportisti. Me këtë transmetim do tu jap atyre një përvojë reale”, tha Joseph, i cili punon si producent. Pesë vitet e fundit jeton në Japoni.

Shpreson se së shpejti do të paraqitet dikush nga kompania Apple për ta blerë shpikjen e Josephit. Maratona fillon të dielën më 27 shkurt në orën 1.10 minuta sipas kohës sonë. Josephin mund ta ndiqni drejtpërdrejtë në faqen e internetit.

Ja video:

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XLwoM7528Fw
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi