Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Banorët e fshatit “të hallakat” Sili votuan për t’ia ndryshuar emrin

Shko poshtë

Banorët e fshatit “të hallakat” Sili votuan për t’ia ndryshuar emrin

Mesazh nga Juѕт٠ prej Mon Feb 21, 2011 11:27 pmBanorët e fshatit Sili në Wales kërkuan nga komuna referendum për t’ia ndryshuar emrin “e hallakat” në Abersili, shkruan “Wales Online”. Tabela dygjuhësore në hyrje të fshatit thotë se vizitorët sapo hynë në Sully ose në gjuhën e Wllsit Sili, që sipas banorëve le përshtypjen se në fshat të gjithë janë të hallakat ose të çmendur.
Në referendum ata do të vendosnin nëse dëshirojnë ta ndryshojnë emrin e fshatit. Megjithatë disa thonë se emri i ri do të jetë edhe më i keq pasi lexohet njëjtë si fjala gjermane uber, që do të thotë “edhe më qesharake’. Për ndryshimin e emrit të fshatit me referendum votuan 397 nga 669 votues.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi