Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Zhduket dërgesa me 725 mijë prezervativë

Shko poshtë

Zhduket dërgesa me 725 mijë prezervativë

Mesazh nga Juѕт٠ prej Mon Feb 21, 2011 1:34 amPolica në Malajzi ka arrestuar tre veta me dyshimin se kanë lidhje me zhdukjen e 725.000 prezervativëve me vlerë prej më shumë se 1.5 milionë dollarë- njofton AP.
Dërgesa me anije prej 85.000 kutive me prezervativë ultra të hollë u zhduk muajin e kaluar në rrugë prej Malajzisë për në Japoni. Kontejneri me kutitë ishte i zbrazët kur arriti në portin e Tokios.

Shefi i policisë së shtetit verior Perak në Malajzi, Shukri Dahlan, tha se “punën e ka kryer dikush nga brenda”.

Të dyshuarit e arrestuar janë punëtorë të kompanisë “Sagami Rubber Industries”, prodhuesit numër një të prezervativëve në Japoni.

Policia dyshon se ata kishin planifikuar shitjen e tyre në Malajzi. Ende nuk dihet ku janë zhdukur prezervativët.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi