Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Birrë homoseksualësh në Meksikë

Shko poshtë

Birrë homoseksualësh në Meksikë

Mesazh nga Juѕт٠ prej Sat Feb 19, 2011 1:26 amNjë birrari e vogël meksikane Minerva prodhoi birrën e parë në botë për homoseksualë. Birra ka shijen e mjaltit, ndërsa ka filluar të shitet në Meksikë, Kolumbi dhe Japoni.
Në birrari thonë se birra me siguri do tu pëlqejë të gjithë adhuruesve të kësaj pije alkoolike e jo vetëm homoseksualëve, shkruan gazeta britanike Telegraph.

“Kemi vendosur të ofrojmë në treg birrë për persona gay, pasi mendojmë se birraritë e mëdha gjithmonë kanë injoruar ata edhe pse bëhet fjalë për myshterinj shumë serioz”, tha drejtori i shitjes së Minervas, Rodriguez Wyler.

Etiketa në shishet e birrave është dizajnuar në atë mënyrë që të mund të hiqet dhe të ngjitet si “Simbol i krenarisë”. E njëjta birrë shitet në dy lloje ambalazhi dhe mban dy emra – Purple Hand dhe Salamandra. Për shitjen e “gay birrave” janë të interesuara edhe SHBA-të, Argjentina, Kili dhe Ekuadori.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi