Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Qyteza ndryshoi emrin në “Shpejtësia vret”

Shko poshtë

Qyteza ndryshoi emrin në “Shpejtësia vret”

Mesazh nga Juѕт٠ prej Sat Feb 19, 2011 1:25 amQyterza Speed në rajonin australian Outback në shtetin Victoria mori vendim që për një muaj ta ndryshojë emrin në SpeedKills ose “Shpejtësia vret” si pjesë e fushatës për shtimin e masave të sigurisë në rrugë.
Banorët e qytezës shpresojnë se me këtë do t’i bindin shoferët që të ngadalësojnë shpejtësinë derisa ecin rrugëve të këtij rajoni të banuar rrallë. Në qytezë shpresojnë se fillimi i kësaj fushate do të bëhet sensacion global. Qyteza tashmë është bërë hit në rrjetin shoqëror Facebook, falë reklamës simpatike.

Derisa po vazhdon fushata njëri nga banorët e Speedit u pajtua ta ndryshojë edhe emrin e tij kështu që tregtari lokal i miellit dhe rritësi i deleve Phillip Down do të bëhet Phillip Slowdown (slowdon – ngadalësoj).
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi