Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Të dashuruar edhe në Shën Valentinin e 69-të

Shko poshtë

Të dashuruar edhe në Shën Valentinin e 69-të

Mesazh nga Juѕт٠ prej Tue Feb 15, 2011 1:49 amBritanikja Doris Qard (87 vjeçare) prej bashkëshorti të saj Harryt (87 vjeçar) çdo Shën Valentin pranon një kartolinë dhe atë të njëjtën të cilën ia kishte dhuruar më 14 shkurt 1941 kur si 17 vjeçar kishte hipur në tren si vullnetar i ushtrisë- shkruan Daily Mail.
Çifti u martua më 1942 dhe kanë dy vajza. Tash kanë edhe dy mbesa dhe katër nipër. Përkundër viteve, romanca e tyre ende është plot pasion, si në ditën e parë.

“Harry prej asaj kohe nuk më ka dhuruar më kartolinë tjetër. Çdo vit e nxjerrë atë të vjetrën dhe e vë mbi kaminë. Për mua mbetet i njëjti edhe pas gjithë këtyre viteve”, tha Doris.

Harry thotë se që në takimin e parë e dinte që Doris është “ajo e vërteta”.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi