Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Vajza nga Kina ka 12 gishta në duar dhe 14 në këmbë

Shko poshtë

Vajza nga Kina ka 12 gishta në duar dhe 14 në këmbë

Mesazh nga Juѕт٠ prej Sun Feb 13, 2011 10:32 amEmri i vajzës njëvjeçare nga Kina lei Yadi Min nga Yangon do të shkruhet në librin e rekordeve Guinness për vitin 2012. Kjo vajzë lindi me 26 gishta.
Në secilën dorë ka nga gjashtë gishta dhe nga shtatë në secilën këmbë. Rekordin e deritashëm e mbanin Pranamya Menaria (5) dhe Devendra Harne (15) nga India.

Të dyja kishin nga 12 gishta në duar dhe nga 13 në këmbë, respektivisht 25 gjithsej. Prindërit e Ley Yadinit janë të lumtur që vajza e tyre do të regjistrohet në librin e rekordeve Guinness, përfaqësuesit e së cilit pritet t’i numërojnë gishtat e kinezes së vogël.

Ley Yadi ashtu si edhe Pranamya dhe Devendra vuajnë nga polidaktilia. Kjo anomali paraqitet në një nga 500 lindje.

Përveç tek njerëzit paraqitet edhe tek macet dhe qentë. Gishtat shtesë zakonisht nuk janë funksional.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi