Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Sheqeri, faktor përgjegjës për plakjen e lëkurës

Shko poshtë

Sheqeri, faktor përgjegjës për plakjen e lëkurës

Mesazh nga Juѕт٠ prej Fri Feb 11, 2011 9:21 amQë nuk na ndihmon për linjat këtë kishim kohë që e kishim vënë re, por tani është e sigurt që sheqeri nuk i bën mirë as rrudhave.
Sheqeri, është ndër faktorët primar përgjegjës për plakjen e lëkurës. "I çuditshëm", sheqeri bën mirë për trurin dhe bën keq për linjat, dhe tani surprizë qenka dhe shkaktar kryesore për rrudhat. Mesa duket depozitohet në proteinat e lëkurës dhe ul elasticitetin e saj, shton formacionin e rrudhave.

Për të kundërshtuar efektet e glicerinës (ky është emri shkencor), disa sallone kanë gjetur lehtësi në acidin lipoik, rregullues të insulinës si një nga derivatet vegjetale, në gjendje për të stimuluar enzimat që kanë rruazat e kuqe.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi