Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Shtrigat rumune në burg për parashikimet e gabuara

Shko poshtë

Shtrigat rumune në burg për parashikimet e gabuara

Mesazh nga Juѕт٠ prej Thu Feb 10, 2011 9:33 pmFallxhorët dhe shtrigat në Rumani së shpejti duhet të pajisen me leje pune, dhe do të detyrohen të respektojnë ligjin i cili mund t’i gjobisë ose dënojë me burg nëse parashikimet e tyre nuk dalin të vërteta.
Kjo është masa më e re e autoriteteve rumune kundër recesionit duke shndërruar zanatin e fallxhorëve dhe shtrigave në një veprimtari profesionale.

Deputeti social demokrat, Vadile Bletou, thotë se senati e ka aprovuar ligjin e ri dhe vetëm pritet edhe miratimi nga Ministria e Punës dhe Financave, për ta dërguar në Parlamentin e Rumanisë. Përveç që parashikuesit e fatit nuk mund të parashikojnë gabimisht për klientët e tyre duhet të kenë parasysh se më nuk lejohen të punojnë afër shkollave dhe kishave.

Mediat rumune thonë se kjo masë e re do të nxisë një valë të re të sehireve dhe magjive nga ana e shtrigave kundër presidentit dhe qeverisë rumune.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi