Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Helmeta për qethje

Shko poshtë

Helmeta për qethje

Mesazh nga Juѕт٠ prej Thu Feb 10, 2011 9:32 pm

Në YouTube në kategorinë “Teknologjia” para dy ditësh u postua një video në të cilën një i ri me emrin Boris thotë se ka patentuar “helmetën për qethje”.
Deri më tash këtë video e kanë shikuar më shumë se 235.000 njerëz, ndërsa nëpër forume të ndryshme të teknologjisë po diskutohet nëse kjo është patentë e vërtetë ose vetëm një mashtrim, pasi koka e “shpikësit” nuk duket gjatë tërë kohës në kuadër.

Brenda “helmetës për qethje” janë lidhur katër brisqe rrëshqitëse, ndërsa në të është instaluar edhe një lëshues i shkumës për rroje. LED indikatorët tregojnë se sa kohë është lëshuar makina e qethjes, ndërsa për ta qethur kokën tullac nevojiten vetëm 20 sekonda.

avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi