Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Leopardi i zi u bë shok me lepurin

Shko poshtë

Leopardi i zi u bë shok me lepurin

Mesazh nga Juѕт٠ prej Mon Feb 07, 2011 6:59 pmNë parkun zoologjik Serengeti në Hodenhagen në veriperëndim të Gjermanisë një këlysh i leopardit të zi zgjodhi një shok të pazakontë, lepurin. Palucheni i vogël i përket një lloji shumë të rrallë të Leopardëve të zi i cili lindi vitin e kaluar, ndërsa kjo specie është në listën e kafshëve të rrezikuara.
Leopardët përndryshe kanë lara ose pika, por në raste të rrallë si tek Palucheni lindin krejtësisht të zi. Ky këlysh leopard është i shëndetshëm dhe shumë i gjallë dhe ashtu si edhe të gjitha macet tjera i pëlqen të luajë.

Palucheni zgjodhi lepurin për shok që prej ditëve të para të jetës dhe duket se kjo miqësi do të vazhdojë përgjithmonë. Për dallim prej leopardit, lepuri ka vija dhe duket se nuk ka frikë se një ditë do të kollofitet nga leopardi.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi