Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Foshnja lindi gati gjashtë kilogramë

Shko poshtë

Foshnja lindi gati gjashtë kilogramë

Mesazh nga Juѕт٠ prej Mon Feb 07, 2011 6:58 pmAmanda Byron nag Massachusetts, SHBA, lindi një djalë të rëndë gati gjashtë kilogramë, duke befasuar edhe mjekët.
Kur lindi djalin Jonathan Patrick njëri nga mjekët bërtiti: “Prisni, duhet ta marrë aparatin fotografik”. Amanda thotë se në kontrollin e fundit me ultrazë priste ta lindte një foshnje pak më të bëshme, por as ajo as mjekët nuk pritën që djali të peshonte gjashtë kilogramë. Ajo që është më e rëndësishmja, Jonathan është një foshnje e shëndoshë.
Lidja nuk zgjati më shumë se dhjetë minuta, por ishte dramatike.
Babai i Jonathanit, Eric Rozzi, natyrisht i lumtur pa masë thotë se shokët kanë nisur ta urojnë duke i thënë se Jonathan do të luaj si qendër në ekipin basketbollistik Boston Celtics. Pesha mesatare e foshnjave të lindura në SHBA është 3.4 kilogramë, kështu që Jonathan është gati dyfish më i rëndë se foshnjet e “zakonshme”.
Megjithatë ai ka qenë larg rekordit botërorë. Sipas librit të rekordeve Guinness, foshnja më e rëndë ka qenë një djalë i lindur në Kanada më 1879. Ai peshonte 10.7 kilogramë, ndërsa vdiq pas vetëm 11 orësh, shkruan Daily Mail.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi