Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Malaui dëshiron të ndalojë lëshimin e gazrave

Shko poshtë

Malaui dëshiron të ndalojë lëshimin e gazrave

Mesazh nga Juѕт٠ prej Sun Feb 06, 2011 8:56 amPo, mirë e keni lexuar. Shteti i vogël afrikan i cili njohu edhe pavarësinë e Kosovës mund të ndalojë me ligj lëshimin e gazrave. Ky propozim erdhi nga qeveria e atjeshme, duke nxitur debate të ashpra. Si arsye të ndalimit të mundshëm përmenden edhe arsyet shëndetësore, ndërsa kushdo që shkel këtë rregull mund edhe të dënohet.
Ministri i Drejtësisë, George Chaponda, beson se lëshimi i gazrave duhet futur në rangun e shkeljeve tjera.

“Nëse ju vjen ta bëni këtë, thjeshtë shkoni në tualet”, tha ai gjatë një interviste për një radio lokale.

Presidenti i Malauit, Bing wa Mutharika, dëshiron që banorët e shtetit të tij të jenë “të përgjegjshëm dhe të disiplinuar”.

Ligji i propozuar përfshinë edhe zgjidhjen e problemeve për ata persona që pengojnë varrimet, si dhe ata bëhen sikur parashikojnë fatin e njerëzve.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi