Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

U përpoq ta dërgonte këlyshin e gjallë me postë

Shko poshtë

U përpoq ta dërgonte këlyshin e gjallë me postë

Mesazh nga Juѕт٠ prej Sun Feb 06, 2011 8:54 amAmerikania Stacey Champion (39 vjeçare) është akuzuar për keqtrajtim të kafshëve pasi që kishte mbyllur në kuti një këlysh të gjallë dhe ishte përpjekur ta dërgonte me postë në një adresë në largësinë prej më shumë se 1.770 kilometra.
Stacey Champion u përpoq ta dërgonte qenin me postë ajrore nga Minneapolisi në Atlanta për t’ia dhuruar një fëmije, i cili është anëtar i familjes së saj. Kjo përpjekje dështoi kur punëtorët e postës zbuluan qëllimin e saj johuman, pasi këlyshi filloi të lehte dhe angullinte, shkruan gazeta “Star Tribune”.

Pas kësaj pakoja është hapur, ndërsa këlyshi katër muajsh Guess u shpëtua. Zyrtarja e policisë Angela Dodge tha se duheshin dy ditë që pakoja të arrinte në destinacion. Guess momentalisht gjendet në qendrën për mbrojtjen e kafshëve, ndërsa nëse Champion dënohet nga gjykata, qeni mund t’i jepet dikujt tjetër për kujdes.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi