Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Lulëzoi orkideja më e madhe në botë

Shko poshtë

Lulëzoi orkideja më e madhe në botë

Mesazh nga Juѕт٠ prej Thu Feb 03, 2011 5:34 pmNë një park botanik të Brazilit lulëzoi orkideja e cila vlerësohet si më e madhja në botë, njoftoi instituti brazilian për mbrojtjen e ambientit.

Bima e gjatë 2.5 metra ka 19 degë, disa prej të cilave arrijnë gjatësinë deri në tri metra, në të cilat gjenden 400 lule.

Orkideja “grammatophyllum speciosum” është me prejardhje nga Malajzia, ndërsa është mbjellë para pesë viteve në parkun nacional të orkideve të këtij instituti. “Bima i është përshtatur kushteve atmosferike të Brazilit, të cilat janë më të thata se në Malajzi”, tha njëri nga biologët.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi