Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Të burgosurit ua lajnë këmbët familjarëve si pendim

Shko poshtë

Të burgosurit ua lajnë këmbët familjarëve si pendim

Mesazh nga Juѕт٠ prej Thu Feb 03, 2011 5:33 pm




Të burgosurit e burgjeve kineze po përpiqen të dëshmojnë se dëshirojnë të nisin një jetë të re, duke ua larë këmbët familjarëve të tyre për ta larë turpin që u kanë shkaktuar me krimet e tyre.

Sipas zëdhënësit të burgut në Jailing në provincën kineze Sichuan, më shumë se 150 të burgosur lanë këmbët e 450 anëtarëve të familjeve të tyre.

Kjo sipas zyrtarëve të burgut do tu ndihmojë atyre të mendojnë për krimet që kanë bërë si dhe për pasojat. Vizitorët e burgut mund të blejnë fotografi si suvenir nga ky aktivitet.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi