Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Gjermani sërish më i shpejti në ngjitjen e shkallëve në Empire State Building

Shko poshtë

Gjermani sërish më i shpejti në ngjitjen e shkallëve në Empire State Building

Mesazh nga Juѕт٠ prej Thu Feb 03, 2011 5:33 pmGjermani Thomas Dold fitoi të martën për të gjashtën herë me radhë në garën e përvitshme të ngjitjes së shkallëve në Empire State Building, rrokaqiellit më të lartë në New York.

Dold (26 vjeçar) u ngjit në 1576 shkallë prej lobit deri tek kati i 86 për 10 minuta e 10 sekonda, njoftuan organizatorët. Kjo është tre sekonda më pak krahasuar me kohën më të mirë të Doldit më 2009.

Dold, nga Stuttgarti, është i vetmi që ka fituar gjashtë herë këtë garë e cila organizohet prej vitit 1978.
Para tij dy burra fituan garën nga pesë herë – amerikani Al Waquie (1983-87) dhe australiani Paul Crake (1999-2003). Crake ende mban rekordin botërorë me 9 minuta e 33 sekonda.

Australiania Alice McNamara (24 vjeçare) ishte më e shpejta në kategorinë e femrave. Ajo përfundoi garën për 13 minuta e 3 sekonda.

Më shumë se 400 veta morën pjesë në garë, e cila vlerësohet si e vështirë për shkak të hapësirës së ngushtë të shkallëve në të cilat nuk ka dritare. Deri në maje arritën 150 burra dhe 60 gra.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi