Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Cka quajme Biologji?

Shko poshtë

Cka quajme Biologji?

Mesazh nga Juѕт٠ prej Tue Feb 01, 2011 1:27 pm

Biologjia (nga greq. βίος, bios - jetë, dhe λόγος,
logos - fjalë, mësim, dije) është shkencë
që merret me studimin e jetës. Ajo studion veçoritë fizike dhe sjelljen e
organizmave, klasifikimin
e tyre, prejardhjen
dhe zhvillimin e llojeve (specieve) dhe ndërveprimin që kanë njëra me
tjetrën në lidhje me mjedisin.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi