Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Ndikimi i rruajtjes se mjekres ne seks

 :: Mjeksia :: SST

Shko poshtë

Ndikimi i rruajtjes se mjekres ne seks

Mesazh nga Juѕт٠ prej Sun Jan 30, 2011 8:15 pm

Si ndikon rruajtja e mjekrës ne rritjen e testosteronit

Telashe do të shfaqen për të gjitha ata meshkuj që nuk e pëlqejnë ritin e rruajtjes së mjekrës. Sipas një studimi nga një ekip mjekësh britanikë të Universitetit të Bristolit, meshkujt që nuk rruajnë mjekrën rregullisht kanë më pak marrëdhënie seksuale krahasur me ata që i kushtojnë vëmendje këtij rituali. Ky proces sipas specialisteve lidhet me qarkullimin e hormoneve të testosteronit. Raportet seksuale tek meshkujt që nuk rruheshin rregullisht ishin zhgënjyese. Si pasojë meshkujt që mbajën mjekër ishin më të predispozuar ndaj problemeve kardiake. Sipas këtij studimi, meshkujt me mjekër pëlqehen gjithnjë edhe më pak nga gratë, pasi bëjnë një jetë të çrregullt.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Mjeksia :: SST

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi