Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Trafikojnë drogë me katapultë përtej kufirit

Shko poshtë

Trafikojnë drogë me katapultë përtej kufirit

Mesazh nga Juѕт٠ prej Sat Jan 29, 2011 2:45 amTrafikuesit e drogës në kufirin ndërmjet SHBA-së dhe Meksikës kanë filluar ta transportojnë “mallin” e tyre me katapulte, shkruan Fox News. Trupat ushtarake të cilat sigurojnë kufirin kapën me kamerat e sigurisë të premten e kaluar disa njerëz të cilët po përgatisnin një katapultë dhe po hidhnin pakot përtej rrethojës së kufirit.
Katapulta tre metra e gjatë u zbulua e montuar në një automobil rreth 18 metra larg rrethojës së kufirit. Besohet se trafikuesit me këtë mjet dërgonin pakot e mbushura me marihuanë në largësinë deri në dy kilometra.

Pala amerikane njoftoi policët kufitarë meksikanë, të cilët kapën 15 kilogramë marihuanë, katapultën dhe automobilin. Trafikantët arritën të iknin.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi