Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Cilat janë shenjat kryesore të sëmundjeve të lëkurës?

Shko poshtë

Cilat janë shenjat kryesore të sëmundjeve të lëkurës?

Mesazh nga Juѕт٠ prej Sat Jan 29, 2011 2:12 am

Cilat janë shenjat kryesore të sëmundjeve të lëkurës?

Duhet të jesh specialist që t’i dallosh dhe t’i specifikosh se me çfarë sëmundje lëkure kemi të bëjmë. Kryesisht këto shenja janë skuqje e lëkurës, herë shfaqen me flluska me ujë, që më pas qelbëzohen. Në rastet e infeksioneve të lëkurës nga myqet, nga bagëtitë, sidomos tek njerëzit që jetojnë në fshat, këto shenja shfaqen në forma hartash në lëkurë. Tek moshat e reja shfaqen në forma aknesh në fytyrë. Specifikimi i tyre bëhet nga specialistët.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi