Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Cili është funksioni i lëkurës?

Shko poshtë

Cili është funksioni i lëkurës?

Mesazh nga Juѕт٠ prej Sat Jan 29, 2011 2:09 am

Cili është funksioni i lëkurës?

Lëkura ka shumë funksione. Një nga funksionet është funksioni mbrojtës, sepse nga goditjet ai shërben si një jastëk pneumatik, harmonizon goditjet.

Nëse nuk do të ekzistonte lëkura, goditjen do ta ndiente më tepër organizmi. Ka edhe funksion që ndihmon në frymëmarrje nëpërmjet poreve që ka. Gjithashtu, nëpërmjet lëkurës eliminohet djersa e tepërt. Pra, është një rregullator i organizmit.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi