Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Shtatzania-ditet Fertile

Shko poshtë

Shtatzania-ditet Fertile

Mesazh nga Juѕт٠ prej Sat Jan 29, 2011 1:43 am

Shtatzania-ditet Fertile

Ditet Me Fertile

Shume Cifte Shpenzojne Kaq Shume Kohe Te Ruhen Nga Nje Shtatzani Te Pa Planifikuar Qe Mendojne Qe E Vetmja Gje Qe Duhet Te Bejne, kur Te Jene Gati Per Femije, eshte Te Ndalojne Birth Controll. Te Ngelesh Shtatzene Nuk Eshte Aq E Lehte, mund Te Marre Deri Nje Vit Dhe Me Shume Dhe Nuk Eshte Automatike.
Shume Cifte Planifikojne Marredhenie Rreth Diteve 11-14 te nje ciklit 28 ditor , rreth 14 -20 te ciklit 30 ditor. Nqs Gruaja Nuk Ka Cikel Te Rregullt Dhe Nuk Eshte E Sigurte Per Ditet E Ovulimit,atehere Mund Te Bleje Nje Parashikues Ovulimi Ne Farmaci. Ky Test tregon nivelin e hormoneve ne urine dhe eshte shume i sakte.

Nqs Deshiron Te Marresh Ca masa Me Tej, atehere kontrollimi i temperatures se trupit Dhe Lengjet te Cervix Luajne Nje Rrol Shume Te Rendesishem Ne Ngeljen Me barre.
Lengjet E Cervix Luajne Nje Rrol Kritik Ne Shtatzani. Ato Mbrojne Spermen Dhe E Ndihmojne Te Levize Drejt Mitres, nepermjet Tubave Fallopian. Ashtu Si Cdo Gje Ndodh Me Ciklin Menstrual, ashtu Dhe Lengjet E Cervix Nderrojne Cdo Gje Ne Pregatitjen E Ovulimit. Do Te Shikoni Diference Te Paster Se Si Ajo Duket Dhe Ndjehet Gjate Ciklit. Ne Fillim Te Ciklit Ndofta Nuk Do Ti Kuptoni,por Pastaj Ato Do Fillojne Dhe Do Te Behen Si Crem Dhe Te Bardha.me Ne Fund Kur Ditet E Ovulimit Afrohen Behen Me Te Pastra,dhe Ato Jane Shenjat E Diteve Te Ovulimit Tuaj, qe Rrekomandohen Per Te Ngelur Shtatzene.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi