Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Aspirina të mbron nga kanceri

Shko poshtë

Aspirina të mbron nga kanceri

Mesazh nga Juѕт٠ prej Mon Jan 24, 2011 7:12 pm
Marrja e dozave të vogla të aspirinës në mënyrë të rregullt ndihmon në uljen e rrezikut për tu prekur nga një morri llojesh të kancerit. Njerëzit mbi 40 vjeç duhet ta marrin aspirinën në baza ditore.

Studimi tregon se njerëzit të cilët e kanë marrë aspirinën në mënyrë të rregullt për pesë vjetë e kanë ulur me 54% rrezikun e vdekjes nga kanceri.

Në studim ishin përfshirë 25 570 persona. Studiuesit në Universitetin e Oksfordit thanë se përfitimet nga aspirina janë shumë më të mëdha se sa efekti anësor që mund të ketë në stomak
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi