Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Face lifting me ndihmën e gomës për flokë

Shko poshtë

Face lifting me ndihmën e gomës për flokë

Mesazh nga Juѕт٠ prej Sat Jan 22, 2011 11:29 am

Mos e teproni me flokë të tendosur në mënyrë që të mos shkaktoni këputjen e qimeve të flokëve në rrënjë, apo edhe rënien e tyre.

A ju ka shkuar ndonjëherë mendja që të pyesni se përse yjet si Madonna apo Sarah Jessica Parker aq shpesh i kanë flokët të lidhura në formë bisht të ngritur kali, madje edhe kur nuk është imperativ i sezonit? Përgjigjja është shumë e thjeshtë – flokët e tendosur tendosin edhe fytyrën.

Flokët në formë të bishtit të ngritur të kalit do t’ju ndihmojnë që për pak sekonda t’i drejtoni rrudhat nga koka, por nëse nuk e pëlqeni bishtin... janë të mundshme edhe variacionet e gërshetit në majë kokës në formë eshtrash të peshqve, që ka efekt të ngjashëm.
Megjithatë, mos e teproni shpesh me këtë frizurë, në mënyrë që të mos shkaktoni këputjen e qimeve të flokëve në rrënjë, apo edhe rënien e tyre.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi