Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

'Ruset vishen si prostituta'

Shko poshtë

'Ruset vishen si prostituta'

Mesazh nga Juѕт٠ prej Sat Jan 22, 2011 12:31 amVeshjet provokative dhe grimi i rëndë që përdorin ruset kanë trazuar klerin e kishës së atjeshme ortodokse. Të martën zëdhënësi i kishës ortodokse, peshkopi Vsevolod Caplin, në një letër të hapur shkroi se “Ruset vishen si prostituta” dhe se “femrat që vishen në mënyrë provokative dhe vendosin grim të tepruar kurrë nuk do të gjejnë burra për së mbari”.
Kjo nuk është hera e parë që Caplin zemëron feministet ruse. Muaj më parë nxiti reagime të ashpra kur tha se “femrat që veshin funde të shkurta dhe pinë alkool janë vetë fajtore nëse i dhunon dikush”.

Edhe me atë rast ai u bëri thirrje femrave ruse që të vishen “si u ka hije dhe të jenë më serioze”.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi