Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Irani ndaloi Shën Valentinin

Shko poshtë

Irani ndaloi Shën Valentinin

Mesazh nga Juѕт٠ prej Sat Jan 22, 2011 12:31 amAutoritetet në Iran ndaluan prodhimin dhe shpërndarjen e dhuratave për ditën e Shën Valentinit, si dhe çdo lloj promovimi tjetër më 14 shkurt, që njihet edhe si Dita e të Dashuruarve. Autoritetet vendosën të ndërmarrin këtë hap për të parandaluar ndikimin e kulturës perëndimore në territorin e tyre, sidomos për faktin se sipas ligjeve islamike kjo festë është “haram”.
Kështu për këtë Shën Valentin në Iran nuk do të gjeni dhurata në formë të zemrës ose kartolina për Shën Valentin, ndërsa në sqarimin zyrtar të autoriteteve iraniane lidhur me këtë çështje thuhet: “Festimi i festave të huaja do të thotë shpërndarje të kulturës perëndimore, ndërsa ne jemi vend i civilizimit të vjetër dhe nuk festojmë dashurinë dhe lidhjen atë ditë. Të gjithë ata që shkelin këto rregulla do të dënohen”. /
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi