Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Të ftohtit dhe bora “hajgare” për trupat elite

Shko poshtë

Të ftohtit dhe bora “hajgare” për trupat elite

Mesazh nga Juѕт٠ prej Sat Jan 22, 2011 12:30 amAnëtarët e Shërbimit sekret kinez për operacione speciale dëshmuan se të ftohtit dhe bora nuk paraqesin ndonjë problem për ta. Të zhveshur nga beli e sipër ata treguan shkathtësitë e tyre.
Njësiti elitë, i cili është pjesë e Armatës Nacionalçlirimtare është paraqitur me një performancë të rrallë publike, në afërsi të kampit të stërvitjes në Wihan të provincës kineze Hubei.

Të reshurat e borës në këtë rajon të Kinës janë një dukuri e rrallë. Ky ishte shansi i mirë për t’i zbuluar “pikat e dobëta” të njësitit special.

Rekrutët u urdhëruan që në temperaturat minus të kryejnë stërvitjet e tyre të vështira përfshirë edhe ecjen me duar. Ata demonstruan edhe njohuritë e tyre në kung-fu në duelet ndërmjet vete. Pastaj pasoi “pastrimi” me borë.

“Këta ushtarë kalojnë stërvitje të vështira për t’i rezistuar kushteve të rënda atmosferike që mund t’i ndodhin atyre gjatë luftës. Nëse kanë frikë pak nga bora e të ftohtit, ata kanë ardhur në vendin e gabuar”, tha njëri prej instruktorëve.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi