Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Mjalti vepron kundër baktereve

Shko poshtë

Mjalti vepron kundër baktereve

Mesazh nga Juѕт٠ prej Fri Nov 26, 2010 12:01 pm

Mjalti vepron kundër baktereve

Në një metastudim, dijetarë nga Zelanda e Re kanë mbledhur tok dëshmi nga 22 studime mbi veprimin shërues të mjaltit. Përmes kësaj ata mundën të vërtetonin se mjalti vepron kundër baktereve, zbut infeksionet ekzistuese dhe mbron plagën nga infeksione të tjera.Përveç kësaj mjalti nxit shtimin e indeve. Kështu që plagët shërohen përpjesshmërisht dhe lënë më pak vurrata.

Me gjithë vetitë e shumta pozitive mjalti nuk është pranuar pothuajse aspak deri tani si ilaç për trajtimin e plagëve: Por kjo mund të ndryshonte, shpresojnë studiuesit, pasi që mjalti në formë sterile mund të pranohej si ilaç.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi