Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Studenti pagoi vitin me një thes para

Shko poshtë

Studenti pagoi vitin me një thes para

Mesazh nga Juѕт٠ prej Thu Jan 20, 2011 10:10 amStudenti i Universitetit Boulder në Colorado, Nic Ramos, i indinjuar me vendimin për rritjen e pagesës së studimit, vendosi të protestojë me një mënyrë kreative – pagoi 14.309 dollarë e 51 cent me kartëmonedha prej 1 dollarëve dhe “kusurin” tjetër në monedha.

Nic Ramos kaloi dy ditë duke mbledhur paratë nëpër banka dhe i futi në një thes i cili në fund peshonte 15 kilogramë dhe i dërgoi drejtë e në universitet.

Kur Ramos vendosi thesin në pult, punëtorët e administratës së universitetit mbetën gojëhapur. Zëdhënësi i Universitetit të Colorados Bronson Hilliard tha se tre veta mezi i numëruan paratë për një orë.

“E tëra filloi si shaka. Por pasi mendova mirë për të gjitha, e kuptova se duhej ta paguaja një shumë të madhe parash. Me këtë gjest dëshirova tua tërheq vërejtjen universitetit”, tha Nic Ramos.

Ai thotë se tash më shumë i çmon prindërit e tij që paguajnë shkollimin.

avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi