Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Notesi rezistues ndaj ujit për t’i shkruar idetë

Shko poshtë

Notesi rezistues ndaj ujit për t’i shkruar idetë

Mesazh nga Juѕт٠ prej Thu Jan 20, 2011 10:06 amAmerikani Mark Knudsen nga Michingani shpiku një notes rezistues ndaj ujit, të cilin e quajti AquaNotes. Ky notes përbëhet prej një letre jo toksike e cila mund riciklohet.

Lapsi i saj ekologjik i cili po ashtu është rezistues ndaj ujit vjen si pako dhe së bashku me notesin dhe kushton rreth 8 euro. AquaLoveNotes shitet për të dashuruarit në kombinim me një laps të kuq.

“Të gjitha idetë më të mira lindin kur je duke bërë dush, por para ‘AquaNotes’ më ndodhte që t’i harroja idetë”, thotë Mark Knudsen.

Mark e kishte shprehi ta thërriste bashkëshorten që të shkonte në banjo për t’i shkruar disa nga idetë dhe nganjëherë vetë përpiqej t’i shkruante, por i lagej letra. Bashkëshortes së tij nuk i pëlqente të vraponte nëpër banesë, kështu që Knudsen pranoi të zgjidhë problemin.

avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi