Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Restoranti modern në formë tualeti

Shko poshtë

Restoranti modern në formë tualeti

Mesazh nga Juѕт٠ prej Wed Jan 19, 2011 9:33 amRestoranti kinez “Modern Toilet” përjetoi vërshim nga rezervimet e kureshtarëve të cilët dëshirojnë të provojnë ushqimin dhe të ndjejnë atmosferën e këtij objekti hotelier, brendësia e të cilit është e rregulluar në formë tualeti.

Myshterinjtë e restorantit “Modern Toilet” i cili gjendet në Kunming të provincës Yunnan, ulen nëpër karrige të cilat janë në formë të guaskës së WC-së ndërsa si tavolinë u shërben lavamani.

Guaskat e WC-së nëpër mure janë të vendsoura vetëm si dekor, ndërsa në menu gjenden edhe të ashtuquajturat “akulloret-jashtëqitëse”, “jashtëqitje e nxehtë e shërbyer në guaskën e WC-së” dhe “shkopinjtë e pjekur me jashtëqitje”.

Pronari i restorantit Xu Liang tha se restoranti i tij është bërë shumë i popullarizuar sidomos në mesin e studentëve të cilët janë të gatshëm të provojnë gjithçka të re. Myshteri e rregullt e këtij restoranti është edhe studentja Yang Siwen. “Kam hyrë në restorant rastësisht pasi vërtetë kam menduar se është tualet. Pasi kuptove se është restorant, vendosa të provoj edhe ushqimin”, tha Siwen.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi