Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Chavez ndaloi serialin për shkak të qenit Hugo i Vogël

Shko poshtë

Chavez ndaloi serialin për shkak të qenit Hugo i Vogël

Mesazh nga Juѕт٠ prej Mon Jan 17, 2011 9:24 amNjë televizion privat në Venezuelë është urdhëruar të ndalojë shfaqjen e serialit kolumbian, në të cilin personazhe kryesore janë motrat Venezuela dhe Kolumbia, ndërsa Venezuela ka një qen i cili quhet Hugo i Vogël.

Në një episod Hugo i Vogël zhduket, ndërsa Kolumbia e ngushëllon Venezuelën duke i thënë se më mirë mos ta kërkojë fare pasi është më lehtë të jetojë pa të, shkruan Reuters.

Autoritetet e Venezuelës vlerësuan se seriali televiziv jo vetëm se ka fyer liderin e tyre por edhe ka minuar përpjekjet e dy shteteve për t’i përmirësuar marrëdhëniet.

Përndryshe regjimi i Hugo Chavezit para tre vitesh ndaloi edhe serialin e animuar Simpsons, pasi nuk ishin të përshtatshëm për programin e mëngjesit.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi