Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Pyetje & Pergjigjje Rreth Kimise?

Shko poshtë

Pyetje & Pergjigjje Rreth Kimise?

Mesazh nga answeR hackeR prej Sun Jan 16, 2011 5:40 pm

Këtu mund të beni pytje rreth kimise, dhe të përgjigjëni.
avatar
answeR hackeR
Anëtarë i ri
Anëtarë i ri


Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyetje & Pergjigjje Rreth Kimise?

Mesazh nga arbesa prej Sun Feb 26, 2012 3:02 pm

Cka jane hidrokarburet?
avatar
arbesa
Anëtarë i ri
Anëtarë i ri


Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyetje & Pergjigjje Rreth Kimise?

Mesazh nga Juѕт٠ prej Sat May 19, 2012 11:11 pm

arbesa shkruajti:Cka jane hidrokarburet?

Hidrokarburet bëjn pjesë në grupin e kimisë organike, dhe janë komponime të përbëra prej dy komponentave kryesorë karbonit dhe hidrogjenit. Hidrokarburet janë burime të rëndësishme në ushqimin e njeriut si përbërje e frutave, karotës në përbërjen e vajit të bimëve të larta, poashtu gjenden edhe në përbërjen e naftës, gazi nëntokësor. Hidrokarburet janë të ndara në hidrokarbure aciklike dhe hidrokrbure ciklike.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyetje & Pergjigjje Rreth Kimise?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi