Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Kodi i vërtetë i Da Vinçit

Shko poshtë

Kodi i vërtetë i Da Vinçit

Mesazh nga answeR hackeR prej Sat Jan 15, 2011 8:45 pm


Historianët zbulojnë numra të vegjël dhe shkronja në sytë e Mona Lizës.Zakonisht misteri qëndron tek buzëqeshja e saj enigmatike.


Por, Mona Liza u bë epiqendra e një misteri tjetër të bujshëm dje, kur detektivët e artit zbuluan diçka të habitshme tek sytë e saj. Të fshehur në ngjyrën e errët të bebeve të syrit, ndodhen disa numra të vegjël dhe shkronja, të vendosura aty nga Da Vinçi dhe të gjetura vetëm falë teknologjisë së fundit, e cila e bëri të mundur këtë zbulim si pasojë e shpikjes së vëzhguesit me magniplitudë të lartë.

avatar
answeR hackeR
Anëtarë i ri
Anëtarë i ri


Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi