Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Limon dhe çaj të zi për flokë të shkëlqyeshëm

Shko poshtë

Limon dhe çaj të zi për flokë të shkëlqyeshëm

Mesazh nga Starka prej Thu Nov 25, 2010 6:28 pm

SHBA- Kontrolloni yndyrën dhe jepuni shkëlqim me një losion të thjeshtë flokëve gështenjë. Në 1 litër ujë zieni për 10 minuta lëkurat e 4 limonëve bashkë me 4 zarfe çaj të zi. Hiqeni nga zjarri dhe lëreni të ftohet për 2 orë.

Kullojeni në një shishe, shtoni lëngun e limonëve dhe lëreni për 36-48 orë. Lahuni dhe shtoni gjysmën e losionit në ujin e shpëlarjes së fundit.

Njerëzit me flokë me yndyrë, zakonisht kanë dhe lëkurë me yndyrë e pore të hapura. Kjo shkaktohet nga ushqimet, një dietë e varfër, higjiena dhe një disbalancimi fiziologjik i prodhimit të
yndyrave të trupit.
avatar
Starka
Ylli i forumit
Ylli i forumit


Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi