Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Tre diej mbi qiellin e Kinës

Shko poshtë

Tre diej mbi qiellin e Kinës

Mesazh nga Juѕт٠ prej Thu Jan 13, 2011 1:41 pmFenomeni astronomik “Tre diejt” befasoi banorët e Kinës verilindore. Në këtë rajon së bashku me diellin u paraqitën edhe dy “diej të vegjël”, të cilët u paraqitën në simetri me dritën e diellit siç e shohim përditë.
Në këtë fenomen të qiellit më së tepërmi u kënaqen qytetarët e Changchunit. Ky është një fenomen i rrallë astronomik i cili krijohet gjatë muajve të dimrit me reflektimin e Diellit në atmosferë.

Reflektimi ndodh kur drita e diellit refuzohet dhe thyhet në kristalet e akullit. /

avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi