Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Arrestohet shqiponja për spiunim

Shko poshtë

Arrestohet shqiponja për spiunim

Mesazh nga Juѕт٠ prej Tue Jan 11, 2011 8:56 pmShërbimi sekret i Arabisë Saudite arrestoi një shqiponjë, ndërsa ajo dyshohet se po spiunonte për Mossadin. Zogu përfundoi në paraburgim pasi që u zbulua se bartte një transmetues GPS dhe ishte me adresë të një Instituti në Tel Aviv.
Dhe derisa autoritetet e Arabisë Saudite janë të bindur se izraelitët po stërvitin shqiponjat për spiunazh, pala izraelite dha një sqarim krejt tjetër për këtë incident. Ata thonë se shqiponja “është e pafajshme” pasi aparati është vënë me qëllim të hulumtimeve shkencore të institutit për të mësuar lidhur me lëvizjet e shqiponjës.

Ky nuk është rasti i tillë i parë bizar që kafshët akuzohen për spiunazh. Kohë më parë autoritetet e Egjiptit njoftuan se luanët e detit të cilët nga brigjet e plazheve në Sharme el Sheikh sulmojnë turistët po ashtu janë spiunë izraelitë.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi