Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Dita pa pantallona

Shko poshtë

Dita pa pantallona

Mesazh nga Juѕт٠ prej Tue Jan 11, 2011 8:55 pmPërkundër temperaturave të ulëta, më shumë se 110 britanikë u shëtitën mëngjesin e së hënës nëpër metronë e Londrës vetëm në brekë, duke i lënë të befasuar kalimtarët e rastit të cilët nuk e dinin se sot është e ashtuquajtura “Dita pa pantallona”. Me brekë nëpër metro u shëtitën edhe amerikanët dhe zviceranët.
Para dhjetë vitesh Ditën pa pantallona në trenin nëntokësorë e “shënuan” banorët e New Yorkut. Kjo ide e çmendur u pranua nga një numër i madh i të rinjve në mbarë botën, kështu që tash është kthyer në traditë. Sipas gazetës “Daily Mail” në Ditën pa pantallona marrin pjesë më shumë se 100 britanikë.

Ata së pari janë grumbulluar në një stacion të caktuar të metrosë britanike, pastaj janë zhveshur, i kanë vënë pantallonat në qante dhe janë futur në tren. Edhe zviceranët sivjet për herë të parë organizuan këtë garë, duke befasuar qytetarët e Zurichut kur i panë tek futeshin vetëm me brekë në metro.

Qëllimi i organizimit të kësaj dite, sipas organizatorëve, është që me këtë spektakël bizar të nxisin sa më shumë gëzim nëpër vendet publike dhe t’i bëjnë njerëzit të qeshen.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi