Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Aborti rrit rrezikun për sulm në zemër

Shko poshtë

Aborti rrit rrezikun për sulm në zemër

Mesazh nga Juѕт٠ prej Tue Jan 11, 2011 11:25 am

Aborti rrit rrezikun për sulm në zemër

Abortet e shumta rrisin rrezikun e një sulmi të zemrës më vonë gjatë jetës, sipas hulumtuesve.

Studimi gjerman, i publikuar në revistën “Heart”, ka përfunduar se gratë që kanë mbi tre aborte janë pesë herë më të rrezikuara, njofton BBC.

Te gratë relativisht të reja, rreziku i përgjithshëm ka mbetur i ulët, por abortet mund të alarmojnë mjekët për problemet e ardhshme, deklaruan studiuesit.

Në studim kanë marrë pjesë mbi 11 500 gra të moshës midis 30 dje 60-vjeçare.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi