Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Rënien e flokëve

Shko poshtë

Rënien e flokëve

Mesazh nga Juѕт٠ prej Mon Jan 10, 2011 10:33 pmRënia e flokeve është një dukuri mjaft e për hapur në zona të caktuara të kokës për shkaqe që janë thuajse të panjohura, por që shkaktojnë humbje të flokut duke formuar boshllëqe në kokë.
Ja nje maskë që mund të përdorini për rënien e flokëve merret një thelb hudhër, të ndahet më dysh dhe të fërkosh vendet bosh të prekura nga sëmundja deri sa të skuqen dhe të dalë pak gjak nga vendi qeros.
Këtë e bën vetëm një herë dhe në fund e pastron me pastrues mjekësor.
Ditën e dytë i fërkon përsëri vendet e prekura me hudhër por lehtë, pastaj e fërkon përsëri lehtë me vaj ricini (Castor-Oil), dhe vazhdon kështu çdo ditë deri sa të mbijë floku.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi