Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Këshilla për flokë të yndyrshëm

Shko poshtë

Këshilla për flokë të yndyrshëm

Mesazh nga Juѕт٠ prej Mon Jan 10, 2011 5:29 pm

Këshilla për flokë të yndyrshëm

Yndyra e flokëve përbën arsyen bazë të ankthit të bukurisë që mund të përballojë një grua. Luftojeni atë duke marrë masa mbrojtëse dhe t’ju bëjnë që të harroni komplet ekzistencën e saj.
•Përdorni një shampo që është posaçërisht për flokë me yndyrë ose një shampo për fëmijë.

•Mundohuni të laheni përditë dhe përpiquni të mos prekë shampoja në rrënjët e flokëve, por mbajeni me gishtat tuaj shumë pak larg nga rrënjët.

•Shplajini mirë flokët me ujë të fohtë ose të vakët sepse shampoja e mbetur në flokë mund të shkaktojë shumë yndyrë.

•Nëse flokët tuaj janë shumë të yndyrshëm shmangiuni kremit të flokëve ose conditionerit. Nëse duhet patjetër që të përdorni kremin e flokëve ose conditioner, përdoreni vetëm ne majat e flokëve.

•Flokët e yndyrshëm janë nga vetë natyra të ndritshëm. Mos hidhni mbi tufat e flokëve serum ose xhel shkëlqyes.

•Shmangni krehjen e shpeshtë. Përdorimi i shpeshtë i furçës mund të shtojë yndyrën.

•Nëse nuk arrini që ti lani shpesh, përhapni pak pudër në rrënjët e kokës dhe më pas fshijeni me një peshqir të thatë. Pudra do të thithë menjëherë yndyrën.

•Krehje e përshtatshme është mbledhja e tyre lart ose një funky ponytail, e cila do të fshehë shënjat e yndyrës.

•Shmangni që ti prekni shpesh flokët ose të kaloni gishtat tuaj ndërmjet tufave të flokut.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi