Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Si ti drejtoni flokët

Shko poshtë

Si ti drejtoni flokët

Mesazh nga Juѕт٠ prej Mon Jan 10, 2011 5:26 pm

Dimri dhe ngrohja nga të ftohtit mund të shkatërroi rëndë edhe flokun tuaj.
Shkencëtaret e Institutit Queensland për Mjekësi Hulumtuese në Australi kanë numëruar idetë e tyre dhe kanë krijuar një hap që mund të drejtoj flokët kaçurrele për të mirë në të ardhmen, pa e dëmtuar flokun sidomos në stinën e dimrit.
Por deri atëherë kemi disa produkte të mira të cilat konsiderohen si mjete që ndihmojnë në efekte të motit dhe ju bëjnë juve të shkëlqeni.
Më poshtë po sjellin një udhërrëfyes se si t’ia dilni më të! Rregullimi: Duhet një mënyrë më e gjatë para se të shkoni në shitore apo të dilni jashtë. Pjatat e kiramikës dhe termostatet do të thotë se edhe dëmtim i flokut tuaj është i kufizuar, madje edhe kur atë e përdorni rregullisht.
Nëse keni buxhet përdorni për rregullim preparatin GHD IV (që kushton 120 euro) apo përdorni BaByliss Pro 230 për drejtim të flokut dhe elegancë që kushton rreth 50 euro. Kemi edhe preparate më të dobëta, por që dëmtojnë flokun tuaj e që quhet Pink Ceramic që kushtin vetëm 10 euro.
Para së të filloni, parapërgatitni flokët me mbrojtës kundër nxehtësisë sikurse është preparati Aussie Dual Personality Straightening & Protection Treatment (që kushton rreth 5 euro) Ose provoni VO5 Tame & Shine Taming Spray. Krihni flokët e juaja nga lart, duke lënë vetëm fijet për të drejtuar ato së pari, duke filluar nga rrënja dhe pastaj ngadalë deri në fund të fijes.
Vazhdoni kështu. Shamponi dhe fryrja e thatë: Shamponi i mirë dhe preparatet pastruese ndihmojnë në menaxhim më të mirë të flokut. Stili i John Freida, i quajtur “FrizzEase Straight Ahead Style Activating Shampoo and Conditioner”, premton më shumë për stilin me flokë të drejta.
Shampo e tillë kushton 7 euro. Apo mund të provoni edhe tretmane të tjera si L’Oreal Paris Elvive që kushton po ashtu 7 euro. Që të keni një tharje të mirë dhe të drejtë merrni shampo që është për flokë të yndyrshme dhe filloni me të njëjtin ritëm të drejtimit të tyre. Këshillohet po ashtu brusha e mirë – brusha voluminoze e Charles Worthington që kushtoj 10 euro dhe është shumë e mirë për krehjen e flokut tuaj.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi