Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Frytet arrore të mira për sëmundjet e zemrës

Shko poshtë

Frytet arrore të mira për sëmundjet e zemrës

Mesazh nga Juѕт٠ prej Sat Jan 08, 2011 5:13 pm

Frytet arrore të mira për sëmundjet e zemrës

Frytet e forta (arrore), ndihmojnë shumë nëse keni probleme me zemrën, apo keni yndyrën e lartë në gjak.
Arrat janë të pasura me yndyra të pangopura, të cilat ulin nivelin e kolesterolit të keq (LDL kolesterolit) në gjak, ndërsa rrisin nivelin e kolesterolit të mirë (HDL kolesterolit).

Një varg studimesh shkencore kanë treguar se njerëzit të cilët hanë rreth 30 gram fryte arrore (arra, lajthi, bajame, fëstëk etj.) kanë rrezik më të ulët të preken nga sëmundjet kardiovaskulare.

Arrat megjithatë janë të pasura me yndyra dhe kalori, andaj mos e teproni. Dhe sigurohuni të mos jenë të mbështjella me sheqer apo çokollatë.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi