Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Hodhi dhe e gjeti tiketën fituese me vlerë nëntë milionë euro

Shko poshtë

Hodhi dhe e gjeti tiketën fituese me vlerë nëntë milionë euro

Mesazh nga Juѕт٠ prej Tue Jan 04, 2011 12:04 amSi njeri i besueshëm, Igansio Gonsales shokët ia besuan ta ruante tiketën e lotos, të cilën ai së bashku me 14 shokë e kishin blerë bashkë për tërheqjen e lotarisë natën e vitit të ri.

I bindur se numrat e rrethuar nuk do të tërhiqeshin, ky burrë nga Baskija thjeshtë e hodhi tiketën dhe harroi se ku e kishte lënë, shkruan shtypi spanjoll.

Disa orë më vonë mësoi se ai dhe shokët e tij kishin fituar preminë kryesore, me vlerë nëntë milionë euro. E mbërtheu paniku, sepse e dinte se nëse nuk e gjente tiketën shokët “do ta likuidonin”.

Pasi që kërkoi çdo cep të shtëpisë, Ignasio zbrazi të gjithë kontejnerët e mbeturinave në shtëpi dhe nëpër rrugën ku jeton pa u shqetësuar fort për shikimet kureshtare të kalimtarëve të rastit.

Mundi iu shpërblye, pasi gjeti tiketën e padëmtuar, kështu që ai dhe shokët e tij, pas ndarjes së premisë, ndanë secili nga 600.000 euro.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi