Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Rusët skalitën mrekulli në akull

Shko poshtë

Rusët skalitën mrekulli në akull

Mesazh nga Juѕт٠ prej Tue Jan 04, 2011 12:03 amQyteti verior rus Murmansk të mërkurën ishte nikoqir i xhiros së parë të kampionatit në skalitjen e skulpturave prej akulli

Në të morën pjesë dhjetë skulptorë nga vende të ndryshme të Rusisë, ndërsa pas disa xhirove do të organizohet edhe Grand Prix në punimin e skulpturave prej akulli.

Festivale të tilla mbahen çdo vit në mbarë botën, në Kanada, SHBA, Kinë, Francë, Irlandë, Japoni, Suedi, Belgjikë, Filipine, Rusi e vende të tjera.

Gara më e madhe e skulpturave të akullit do të mbahet më 22 janar deri më 27 shkurt në Alaskë ku do të marrin pjesë rreth 70 ekipe nga mbarë bota. Pasi ky është viti i 22 me radhë që Alaska është nikoqire e kësaj gare priten të marrin pjesë rreth 50.000 vizitorë.
avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi