Kënaqesia juaj në portalin tonë!

Mire se vini ne Ardhmeria Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Ardhmeria Forum, mund te gjeni Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ardhmeria-Forum Staff.

Kërceu me kajak në ujëvarën 40 metra

Shko poshtë

Kërceu me kajak në ujëvarën 40 metra

Mesazh nga Juѕт٠ prej Mon Jan 03, 2011 9:13 pm

Legjenda e kajakut, Rafa Oritz ndërmori një aksion i cili tejkalon mendjen e shëndoshë duke u lëshuar nëpër ujëvarën Banania e Madhe në Meksikë e cila është e gjatë 40 metra. Fotografitë e pabesueshme i bëri fotografi Lucas Gilman.

Lucas dhe Rafa u lëshuan nëpër lumin e gjatë disa kilometra e cila gjendet nëpër xhunglën e rrezikshme dhe rajonin në të cilin mbretërojnë narko-kartelet për të arritur deri tek ujëvara e cila të lë pa frymë me pamjen e vet.

Rafa vendosi të lëshohet nëpër ujëvarë, derisa detyra e Lucasit ka qenë të regjistrojë këtë moment i cili do të hyjë në histori. Kajaku i vogël në të cilin gjendej Rafi për disa sekonda u lëshua ujëvarës teposhtë para se të zhytej në lum.

Rafa doli nga uji si në mrekulli duke shpëtuar vetëm me disa gërvishtje të vogla. Lundruesi fatlum i kajakut në fund shpëtoi vetëm me një të qarë me tri qepje të vogla dhe me sy të nxirë.

avatar
Juѕт٠
Webmaster
Webmaster


Shiko profilin e anëtarit http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi